Na co pomaga terapia światłem LED?

Na co pomaga terapia światłem LED?

Terapia światłem LED jest nieinwazyjnym zabiegiem, który wykorzystuje światło do leczenia określonych schorzeń. Może być stosowana w gabinecie lekarskim lub w domu. Zazwyczaj terapia światłem LED jest stosowana przez kilka minut. Może ona pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i zaczerwienienia, a także w redukcji oznak starzenia i blizn.

Czerwone światło LED zmniejsza zaczerwienienia

Czerwone światło LED może zmniejszyć widoczność zaczerwienień na skórze, a działa poprzez zmianę aktywności komórek skóry. Poprawia również wchłanianie serum i kremów pod oczy. Jest również przenośny i wyłącza się automatycznie po 3 minutach. To sprawia, że jest to dobry wybór dla osób, które chcą zmniejszyć swoje zaczerwienienia i rumieńce.

Ten rodzaj światła LED jest również znany jako światło zwalczające trądzik. Zabija bakterie powodujące trądzik poprzez zmniejszenie aktywności w gruczołach łojowych, co prowadzi do mniejszej produkcji oleju. Może również zabić bakterie wywołujące trądzik, zwane Cutibacterium acnes. Niektórzy badacze uważają, że czerwone i niebieskie światła LED działają dobrze razem w walce z trądzikiem. Niebieskie światło LED zabija bakterie, które powodują trądzik, a czerwone światło celuje w zaczerwienienie i stan zapalny. Potrzeba jednak więcej badań, aby potwierdzić ich skuteczność.

Terapia światłem czerwonym może być również korzystna w innych warunkach. Jej właściwości przeciwstarzeniowe są być może najbardziej oczywiste, ale ma ona wiele korzyści. Może poprawić funkcje komórkowe i produkować więcej kolagenu i elastyny. Kolagen jest główną częścią tkanki łącznej i pomaga skórze odzyskać siły po uszkodzeniach. Dodatkowo może odwrócić skutki fotostarzenia się skóry, a nawet przywrócić włosy w przypadkach łysienia androgenowego.

Niebieskie światło LED zmniejsza stan zapalny

Niebieskie światło LED wykazano, że zmniejsza stan zapalny w wielu badaniach na zwierzętach. Jedno z takich badań zostało przeprowadzone na normalnych ludzkich keratynocytach i badało wpływ diod LED o długości 415 nm na produkcję ROS. Badacze ci stwierdzili również, że światło to było korzystne dla skóry. Badacze doszli do wniosku, że niebieskie światło LED może zmniejszyć stan zapalny w zmianach zapalnych skóry.

Aby ocenić skuteczność terapii niebieskim światłem, wykorzystali oni lampę TriWings(r). Lampa ta, składająca się z dwudziestu kolumn po siedem diod LED, emituje światło o mocy 100 mW/cm2. Lampa emitowała na przemian fale o długości 470 nm i 415 nm. W badaniu pacjenci byli wystawieni na działanie światła przez dziesięć minut dziennie. Natężenie światła ustawiono na 100 mW/cm2, przy czym pomiędzy lampą a skórą pozostawiono 10 cm przestrzeni.

W badaniu stwierdzono również, że niebieskie diody LED miały działanie uspokajające i relaksujące. Ponadto pomogły złagodzić ból wywołany przez couperosis, zaczerwienienie i przekrwienie limfatyczne. Pomogły również zmniejszyć stan zapalny w mieszkach włosowych.

Białe światło LED poprawia oznaki starzenia

Diody LED, które wykorzystują niską energię do wytwarzania światła, stają się coraz bardziej popularne w wyświetlaczach i oświetleniu. Jednak dla niektórych konsumentów światło LED może wydawać się surowe. Nowe badanie podkreśla potrzebę wzięcia tego pod uwagę przy projektowaniu białego światła LED. Ponadto wskazuje na wiele innych potencjalnych zastosowań tej technologii.

Terapia białym światłem LED może pomóc w zwalczaniu hiperpigmentacji, stanu skóry, który może powodować samoświadomość. Ten rodzaj światła LED może pomóc zmniejszyć pigmentację na skórze i ujawnić jaśniejszą cerę. Może być również stosowany do leczenia rozszerzonych naczyń włosowatych i zwiotczałej skóry wokół oczu. Ponadto, białe światło wnika głębiej w skórę i może pomóc w zwalczaniu drobnych linii i zmarszczek.

Światło LED jest również korzystne dla ciała. Ma zdolność do poprawy oznak starzenia się u osób w każdym wieku. Może poprawić koloryt skóry, zmniejszyć zmarszczki i drobne linie, a także zmniejszyć blizny. Pomaga również zmniejszyć stan zapalny i obrzęk. Może nawet poprawić wygląd skóry uszkodzonej przez słońce.

Światło podczerwone poprawia blizny Terapia światłem LED

to bezpieczny i skuteczny sposób leczenia blizn. Czerwone fale światła stymulują naturalny proces leczenia organizmu na poziomie komórkowym. Czerwone światło stymuluje produkcję adenozynotrójfosforanu, podstawowego paliwa dla ludzkich komórek. Zmniejsza również stan zapalny i wspomaga naprawę tkanek. Korzyści z terapii światłem czerwonym można zauważyć w krótkim czasie.

Światło pomaga skórze w regeneracji. Stymuluje metabolizm komórkowy i pobudza produkcję kolagenu i elastyny, które pomagają skórze zachować elastyczność i wytrzymałość. Zabija również bakterie powodujące trądzik, znane jako Cutibacterium acnes. Terapia światłem czerwonym i niebieskim jest często stosowana razem w celu zwalczania trądziku. Światło niebieskie jest skuteczne w leczeniu trądziku, natomiast światło czerwone pomaga w leczeniu stanów zapalnych i zaczerwienienia.

Światło czerwone poprawia proces gojenia się skóry poprzez wywołanie reakcji biochemicznej w mitochondriach. Powoduje to, że mitochondria efektywniej wykorzystują tlen. Zwiększa również energię komórkową, czyli ATP, która jest energią transportowaną w całym organizmie. Zwiększona energia komórkowa przynosi korzyści dla organizmu na wiele sposobów, w tym poprawia blizny.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *