Jak usunąć cellulit? Te zabiegi okazały się hitem

Cellulit to problem estetyczny, którego źródło znajduje się w podskórnej tkance tłuszczowej, dlatego trudno jest poradzić sobie z nim domowymi sposobami. Nawet dieta i regularne ćwiczenia mogą nie przynieść oczekiwanych efektów. Pomocne mogą okazać się natomiast niektóre zabiegi medycyny estetycznej. Przedstawiamy 5 skutecznych procedur polecanych przez specjalistów.

Rewelacyjny zabieg antycellulitowy falą akustyczną

Fala akustyczna to zabieg pierwotnie wykorzystywany jedynie w rehabilitacji, okazała się prawdziwym hitem w usuwaniu cellulitu. Podczas procedury ciało poddawane jest wysokiemu ciśnieniu, które szybko rozchodzi się w tkance. Dzięki temu fala akustyczna drenuje nagromadzone w tkankach płyny i wspomaga ich usuwanie. Pobudza też produkcję kolagenu w skórze i poprawia metabolizm. Jak zapewniają specjaliści z Kliniki Ambroziak w Piasecznie, zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia, można go powtarzać nawet dwa razy w tygodniu. Wykazuje wysoką skuteczność w redukcji cellulitu niezależnie od stadium zaawansowania.

Mezoterapia igłowa na cellulit

Mezoterapia igłowa to jeden z najlepszych sposobów na odżywienie skóry i dostarczenie jej substancji leczniczych. Jak się okazuje, doskonale radzi sobie również z usuwaniem pomarańczowej skórki. Zastosowanie odpowiedniego koktajlu antycellulitowego wpływa na przebudowę podskórnej tkanki tłuszczowej, poprawę metabolizmu oraz wyraźne zmniejszenie widoczności cellulitu. Seria zabiegów może nawet całkowicie wygładzić mniej zaawansowane postacie pomarańczowej skórki. Terapia składa się z kilku zabiegów, które należy wykonywać w ustalonych przez lekarza odstępach czasu. Efekty można podtrzymać, wykonując zabieg przypominający raz na pół roku.

Redukcja cellulitu zimnem

Kriolipoliza to typowy zabieg wyszczuplający, który dzięki redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, wpływa też na widoczność cellulitu. Polega na intensywnym chłodzeniu fragmentów ciała. Zastosowana temperatura działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, nie stwarzając przy tym ryzyka odmrożenia skóry. Tłuszcz jest stopniowo usuwany z organizmu i zazwyczaj po upływie około 2 miesięcy można dostrzec wyszczuplenie ciała i redukcję cellulitu. Najczęściej zaleca się serię 3–4 zabiegów powtarzanych co 6 tygodni.

Usuwanie cellulitu za pomocą fal radiowych i pola elektromagnetycznego

Te dwie technologie zastosowane razem stanowią prawdziwe remedium na pomarańczową skórę. Energia wnika głęboko pod skórę, zwiększając cyrkulację krwi i ujędrniając ciało. Głowica urządzenia rozgrzewa skórę, pobudzając w niej procesy regeneracyjne i redukując płytko zlokalizowaną tkankę tłuszczową, odpowiedzialną za powstawanie cellulitu. Seria zabiegów składa się z około 8–10 sesji. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji i narastają wraz z każdym następnym zabiegiem.

Skuteczny masaż antycellulitowy, czyli drenaż podciśnieniowy

Zabiegi wykorzystujące podciśnienie pozwalają pozbyć się cellulitu, wiotkiej skóry, a także obrzęków i depozytów tkanki tłuszczowej. Masaż podciśnieniowy polega na zastosowaniu specjalnej głowicy, która zasysa fragmenty skóry i intensywnie je stymuluje. Drenaż podciśnieniowy to mało inwazyjna procedura, którą należy powtarzać co najmniej kilka razy, aby uzyskać widoczne efekty.

Szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej? Tutaj znajdziesz więcej informacji.

Materiał promocyjny

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *