Terapia światłem na wypadanie włosów – jak to działa?

Terapia światłem na wypadanie włosów - jak to działa?

Terapia światłem to potężna terapia na wypadanie włosów, która stymuluje wzrost włosów poprzez pobudzenie wzrostu mieszków włosowych. Zabiegi LED wykorzystują widzialne czerwone światło, które jest absorbowane przez cząsteczki mieszków włosowych. Cząsteczki te uwalniają sygnały, które stymulują aktywność genów i zmniejszają apoptozę, czyli proces śmierci komórek. W Revive Clinic stosujemy najbardziej zaawansowaną terapię LED, jaka jest dostępna.

Terapia światłem czerwonym

Terapia światłem czerwonym przeciw wypadaniu włosów to stosunkowo nowa metoda leczenia, która pobudza wzrost włosów. Ponieważ stymuluje naturalne procesy organizmu, może doprowadzić do znacznego wzrostu włosów w ciągu 16 tygodni. Zazwyczaj pojedyncza sesja trwa około 20 minut. Proces jest jednak kosztowny i wymaga wielu sesji tygodniowo przez kilka miesięcy. Po tym czasie częstotliwość sesji będzie się zmniejszać. Zabieg jest najbardziej skuteczny we wczesnych stadiach utraty włosów. Chociaż wykazano, że terapia jest skuteczna, istnieją pewne zagrożenia i skutki uboczne.

Terapia światłem czerwonym działa poprzez stymulację mieszków włosowych skóry głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów. Czerwone światło jest absorbowane przez mieszki włosowe i pomaga im produkować więcej białka potrzebnego do wzrostu włosów. Dzieje się to poprzez stymulację wewnątrzkomórkowego enzymu zwanego cytochromem C. Zwiększona aktywność tego enzymu wysyła sygnały do mieszków włosowych w celu promowania aktywności genów i zmniejszenia śmierci komórek.

Jednak wiele zabiegów terapii światłem czerwonym może nie działać u każdego. Terapia czerwonym światłem może wpływać tylko na niewielki odsetek osób, dlatego potrzeba więcej badań, aby sprawdzić, czy terapia działa. Ponadto, terapia czerwonym światłem może być kosztowna i czasochłonna. Profesjonalna kuracja może kosztować nawet kilka tysięcy dolarów. I nie jest jasne, czy jest to bezpieczne dla wszystkich, aby użyć. Jak w przypadku każdej nowej terapii, przed jej rozpoczęciem najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Terapia czerwonym światłem przeciwko wypadaniu włosów nie jest trwałym rozwiązaniem, ale w niektórych przypadkach może stymulować wzrost włosów i je odrastać. Wykazano, że leczenie pomaga w łysieniu androgenowym, znanym również jako łysienie typu męskiego. Terapia czerwonym światłem działa poprzez wystawienie dotkniętych części ciała na działanie niskiego poziomu czerwonego światła. Światło czerwone nie jest widoczne dla ludzkiego oka, ale może być odczuwane przez ciało jako ciepło.

Terapia światłem bliskiej podczerwieni

Terapia światłem czerwonym i bliskiej podczerwieni przeciwko wypadaniu włosów wykazała pozytywne wyniki w przypadku wielu różnych schorzeń. Te długości fal są korzystne dla skóry i mieszków włosowych, i mogą być stosowane w połączeniu z innymi zabiegami w celu zwalczania utraty włosów. Istnieje jednak kilka ważnych środków ostrożności, których należy przestrzegać podczas stosowania tej terapii. Pierwszym z nich jest upewnienie się, że nie jesteś uczulony na światło. Po drugie, nie należy korzystać z terapii, jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, które są wrażliwe na światło.

Terapia światłem bliskiej podczerwieni polega na zastosowaniu światła o długości fali około 810 nm. Ta długość fali jest skuteczna w walce z wypadaniem włosów, ponieważ celuje w mitochondria komórek. Wpływa to na ich metabolizm i inne procesy komórkowe. Wykazano również, że poprawia ona wzrost włosów w innych rodzajach wypadania włosów.

Kolejnym ważnym czynnikiem do zapamiętania podczas stosowania terapii czerwonym światłem jest bycie konsekwentnym. Zapewni to, że skóra głowy uzyska najwięcej korzyści z leczenia. Jeśli zaczniesz stosować terapię czerwonym światłem tylko przez dwie minuty dziennie, możesz nie zauważyć żadnych rezultatów. Należy stopniowo zwiększać czas trwania zabiegu do piętnastu minut dziennie.

Kolejną zaletą terapii czerwonym światłem przy wypadaniu włosów jest to, że może ona pomóc w stymulowaniu wzrostu włosów, w przeciwieństwie do innych zabiegów na porost włosów. W rzeczywistości jest bardziej skuteczna niż leki na porost włosów i ma bardzo mało skutków ubocznych. Ponadto, jest bezpieczny dla wszystkich grup wiekowych i nie ma żadnych znanych zagrożeń związanych z jego użyciem. Ważne jest jednak, aby przed rozpoczęciem tej terapii zasięgnąć profesjonalnej porady lekarskiej.

Skuteczna jest również terapia niskim poziomem światła czerwonego. Może ona pomóc w odrastaniu włosów w obszarze korony i na linii włosów. Technika ta jest stosunkowo niedroga i większość ludzi może sobie na nią pozwolić. Terapia czerwonym światłem o niskim poziomie jest szeroko dostępna.

Terapia laserem niskopoziomowym

Terapia laserem niskopoziomowym to metoda polegająca na zastosowaniu lasera o niskiej energii do stymulacji komórek mieszków włosowych. Zabieg jest wygodny i może być wykonywany w domu. Terapia ta może skutecznie odwrócić proces wypadania włosów i przywrócić piękną grzywę. Laser niskoenergetyczny działa poprzez stymulację komórek mieszków włosowych i ich wzmocnienie.

Różne długości fal laserów mają różny wpływ na różne mieszki włosowe. Na przykład, laser He-Ne o mocy jednego dżula na centymetr kwadratowy spowoduje, że mieszek włosowy wejdzie w fazę wzrostu. Zabieg uruchamia również naturalne mechanizmy lecznicze organizmu. Jest to ważne dla uzyskania długotrwałych rezultatów.

Terapia laserem niskopoziomowym jest najbardziej skuteczna u osób z wczesnym stadium utraty włosów. Nie jest jednak zalecana dla osób cierpiących na zaawansowaną utratę włosów. Pacjenci powinni spodziewać się, że przejdą pod laserem pięć do dziesięciu razy w okresie od czterech do sześciu miesięcy. Po zakończeniu tego procesu pacjenci będą mieli nowe mieszki włosowe, które są zdrowsze i silniejsze niż wcześniej.

Bezpieczeństwo LLLT zostało udowodnione w kilku badaniach. Co więcej, LLLT charakteryzuje się niską częstością występowania działań niepożądanych. Zabieg jest bezpieczny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jest z powodzeniem stosowany od ponad 50 lat i udowodniono jego skuteczność w przypadku różnych stanów chorobowych i miejsc anatomicznych. Możliwe jest doświadczenie TE po poddaniu się zabiegowi LaserComb, ale zwykle ustępuje ono po kilku zabiegach. Ponadto, nie jest znany związek pomiędzy LLLT a rakiem.

Pomimo wysokich kosztów terapii laserem niskopoziomowym przeciwko wypadaniu włosów, nie jest ona pozbawiona wad. Leczenie jest czasochłonne i może wymagać kilku sesji co tydzień przez kilka miesięcy. Jest również drogie i może kosztować nawet 3500 dolarów rocznie. Co więcej, jest mniej skuteczny w przypadku utraty włosów, która jest już zaawansowana. Co więcej, może kolidować z niektórymi lekami. Na przykład, może wchodzić w interakcje z lekami, które zmieniają wrażliwość skóry na światło.

Efekty uboczne

Chociaż wyniki terapii światłem w przypadku utraty włosów są obiecujące, istnieje kilka ważnych efektów ubocznych, o których należy pamiętać. Światło czerwone stymuluje wzrost włosów, ale aby to zrobić, musi dotrzeć do mieszków włosowych. Osiąga się to poprzez stymulację wewnątrzkomórkowego enzymu zwanego Cytochromem C. Enzym ten wysyła następnie sygnały stymulujące aktywność genów, zmniejszające śmierć komórek i promujące wzrost włosów. Jest to mechanizm, dzięki któremu działa terapia światłem na wypadanie włosów.

Terapia światłem czerwonym jest pozbawionym leków zabiegiem, który sprzyja wzrostowi włosów poprzez stymulację komórek macierzystych mieszków włosowych. Zabieg ten jest bezpieczny i nieinwazyjny, ale ważne jest, aby przed poddaniem się mu skonsultować się z lekarzem. Ogólnie rzecz biorąc, efekty uboczne terapii światłem na wypadanie włosów są tymczasowe i niewielkie.

LLLT wykorzystuje czerwone lub bliskie podczerwieni światło do stymulowania funkcji i wzrostu komórek. Sprzyja odrastaniu włosów poprzez aktywację ekspresji określonych genów i stymulację mitochondriów w mieszkach włosowych. Inną zaletą LLLT jest to, że nie wymaga żadnych przestojów, co jest wielkim dobrodziejstwem dla pacjentów.

Koszt

Istnieje szeroki zakres kosztów związanych z terapią światłem w przypadku utraty włosów. Dla profesjonalnego leczenia, koszt może uruchomić do tysięcy dolarów. Jest to czasochłonne i kosztowne, ale może również stymulować wzrost włosów. Profesjonalne leczenie będzie kosztować tysiące dolarów, więc ważne jest, aby rozważyć swój budżet przed podjęciem decyzji. Ponadto musisz mieć pewność, że zabieg jest bezpieczny – urządzenia laserowe nie są poddawane takim samym rygorystycznym testom jak leki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *