Zabiegi terapii światłem LED są nieinwazyjne i trwają zazwyczaj od sześciu do 12 miesięcy. Zabiegi te wykorzystują czerwone lub niebieskie światło do stymulacji komórek fibroblastów skóry, które produkują białko – kolagen. Dzięki temu skóra wygląda na gładszą i pomaga zminimalizować widoczność drobnych linii i zmarszczek.
Terapia czerwonym światłem LED
Terapia czerwonym światłem LED może poprawić zdrowie Twoich mięśni i stawów bez ryzyka operacji lub skutków ubocznych. Działa dzięki wykorzystaniu światła czerwonego o różnej długości fali, które przenika przez skórę i uruchamia naturalny proces odmładzania. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, może pomóc w wielu schorzeniach, w tym w zapaleniu stawów i uszkodzeniach słonecznych.
Terapia światłem czerwonym działa poprzez zwiększenie przepływu tlenu w skórze, co pomaga organizmowi szybciej się leczyć. Stymuluje tworzenie się naczyń krwionośnych, które pomagają w gojeniu się danego obszaru – część ta jest zasługą redakcji strony Salon Piękna. Zmniejsza również ból, blizny i stany zapalne. Terapia ta może również zmniejszyć zależność od farmaceutycznych środków przeciwbólowych.
Zabieg kosztuje około 150 dolarów i nie wymaga przestojów. Można go wykonać jako dodatek do innych zabiegów pielęgnacyjnych. Istnieją również urządzenia ręczne, których można używać w domu. Urządzenia te dostarczają do skóry czerwone i niebieskie światło LED. Niektóre z nich mają timer i mogą trwać około 30 minut.
Inną metodą terapii światłem LED jest microneedling. Podczas tego zabiegu igły dermarollera tworzą w skórze ranę. Energia cieplna stymuluje produkcję kolagenu, sprawia, że skóra jest napięta i zmniejsza drobne zmarszczki. Rezultaty są podobne do terapii światłem LED. W rzeczywistości wiele gabinetów łączy oba te zabiegi w ramach jednej wizyty.
Urządzenia używane do tej terapii są bezpieczne. Nie są one tak potężne jak sprzęt profesjonalny i mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Profesjonalny zabieg u wyszkolonego dostawcy daje większą pewność rezultatów, ale może wymagać częstych wizyt. Pacjenci o wrażliwej skórze lub ci, którzy są w ciąży, powinni porozmawiać z lekarzem przed podjęciem próby terapii. Konieczne są dalsze badania w celu potwierdzenia bezpieczeństwa i skuteczności.
Istnieje wiele zalet terapii czerwonym światłem LED. Jest ona stosowana w wielu stanach chorobowych. Stwierdzono, że łagodzi stany zapalne i ból wywołane chemioterapią w przypadku nowotworów, a także pomaga zapobiegać przeziębieniom wywołanym przez wirus opryszczki pospolitej (herpes simplex). Ma długotrwały efekt i może pomóc Twojej skórze zachować zdrowie przez wiele lat.
Nieinwazyjna terapia światłem LED
to zabieg polegający na emitowaniu strumienia światła do Twojego ciała. Zabieg trwa zazwyczaj około 20 minut i może być powtarzany od ośmiu do dziesięciu razy. W niektórych przypadkach może być potrzebna sesja podtrzymująca co kilka miesięcy. Podczas zabiegu należy zdjąć całą odzież i okulary, położyć się na stole zabiegowym pod ciepłym czerwonym światłem na kilka minut, a następnie pozwolić urządzeniu zadziałać. Podczas zabiegu możesz odczuwać ciepło, ale nie będziesz odczuwać bólu ani dyskomfortu.
Terapia światłem LED wykorzystuje diody elektroluminescencyjne (LED), komputerowe układy scalone, które wytwarzają światło o terapeutycznej długości fali. Diody LED są zaprojektowane tak, aby stymulować naturalną reakcję fotobiochemiczną skóry, która pomaga w regeneracji uszkodzonych komórek skóry i stymuluje produkcję kolagenu. Kolagen jest podstawą młodej i gładkiej skóry, a terapia światłem LED pomaga zwiększyć poziom kolagenu i elastyny w komórkach skóry.
Terapia światłem LED może być stosowana na każdej części ciała, choć najczęściej stosuje się ją na twarzy. Wynika to z faktu, że skóra twarzy jest bardziej narażona na uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych. Można ją jednak stosować również na klatce piersiowej i szyi. Jest bezpieczna w stosowaniu, a Amerykańska Akademia Dermatologii certyfikowała ją jako bezpieczny, nieinwazyjny zabieg.
Terapia światłem LED działa poprzez zmniejszenie produkcji melaniny, która powoduje nierównomierny koloryt skóry. Dzięki temu zmniejsza się widoczność przebarwień skóry, a nawet może pomóc w przypadku blizn. Dodatkowo zabieg tłumi nadaktywne komórki odpornościowe, które powodują trądzik. Cały zabieg trwa około 20 minut i może wymagać kilku sesji w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu.
Microneedling to kolejna metoda zabiegowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Polega ona na wykorzystaniu igieł derma roller do stworzenia mikrorany na skórze. Skóra zregeneruje się po tej ranie produkując więcej kolagenu i elastyny, czego efektem jest napięta, gładsza skóra. Microneedling i terapia światłem LED to zabiegi uzupełniające się, a niektóre gabinety łączą obie techniki w jednej sesji.
Terapia światłem LED działa poprzez wysyłanie fal świetlnych w głąb skóry. Fale te stymulują komórki skóry i wytwarzają więcej adenozynotrójfosforanu (ATP), który jest głównym źródłem energii we wszystkich komórkach. Zwiększona produkcja ATP może pomóc skórze w odpowiedzi na uszkodzenia i odmłodzenie.
Wyniki utrzymują się od 6 miesięcy do roku
Wyniki terapii światłem LED są długotrwałe, utrzymują się od sześciu miesięcy do roku. Należy jednak pamiętać, że efekty terapii LED nie będą raczej dramatyczne. Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy kontynuować zabiegi w regularnych odstępach czasu i codziennie stosować filtry przeciwsłoneczne w celu ochrony skóry.
Terapia światłem LED wykorzystuje czerwone i niebieskie światło w celu zmniejszenia stanu zapalnego i poprawy ogólnego stanu zdrowia. Wykazano, że połączenie tych dwóch długości fal poprawia napięcie skóry i usprawnia regenerację mięśni. Ilość czerwonego i niebieskiego światła potrzebna do każdej sesji różni się w zależności od stanu i wyników, które chcesz osiągnąć. Rezultaty terapii LED utrzymują się zwykle od sześciu miesięcy do roku, a dla uzyskania najlepszych wyników może być konieczne przeprowadzenie kilku zabiegów.
Terapia światłem LED wykorzystuje czerwone i niebieskie światło, aby pomóc przywrócić zdrowie skóry i zregenerować tkanki mięśniowe. Czerwone światło, które jest lepsze do walki ze zmarszczkami, ma właściwości przeciwstarzeniowe, podczas gdy niebieskie światło ma właściwości przeciwzapalne. Terapia światłem LED pomaga również zmniejszyć stan zapalny i poprawić krążenie, a nawet może poprawić cerę.
Terapia światłem LED może leczyć problemy skórne, takie jak uszkodzenia słoneczne, popękane naczynia krwionośne i trądzik różowaty. Działa ona na poziomie komórkowym i jest bardzo bezpieczna. Większość osób może skorzystać z dwóch 20-minutowych sesji dziennie w ciągu czterech do pięciu tygodni, a rezultaty powinny utrzymywać się od sześciu miesięcy do roku. Jeśli zdecydujesz się wypróbować go w domu, powinieneś dokładnie przestrzegać instrukcji producenta, aby uniknąć niepożądanych reakcji.
Terapia światłem LED to niechirurgiczny zabieg, który jest nieinwazyjny i nie wymaga czasu rekonwalescencji. Należy jednak wiedzieć, że terapia światłem LED nie leczy raka ani nie leczy łuszczycy, ale może pomóc w leczeniu innych problemów skórnych. Jeśli cierpisz na któreś z tych schorzeń, powinieneś skonsultować się z dermatologiem, aby ustalić, czy terapia światłem LED jest dla Ciebie odpowiednią opcją.
Terapia światłem LED może być stosowana przez osoby o wrażliwej skórze i ciemniejszych typach skóry. Chociaż nie spowoduje ona poparzenia skóry, może wystąpić zaczerwienienie i wysypka. Terapia światłem LED jest skutecznym sposobem leczenia starzejącej się skóry i może być bezpieczniejsza niż niektóre inne zabiegi. Należy jednak unikać stosowania terapii światłem LED, jeśli obecnie przyjmujesz Accutane lub inne leki, które mogą zwiększyć wrażliwość skóry na światło.
Nie pali skóry
Terapia światłem LED to nieinwazyjna metoda leczenia chorób skóry. Pomaga zwalczać trądzik i drobne zmarszczki, zmniejsza widoczność blizn i łagodzi stany zapalne skóry. Jest również wystarczająco łagodna, aby stosować ją na wrażliwej skórze i nie powoduje łuszczenia się skóry. Ważne jest jednak, aby przed zastosowaniem terapii światłem LED na skórze skonsultować się z lekarzem.
Terapia światłem LED jest bezpieczna dla prawie wszystkich, w tym osób o ciemniejszej skórze. Istnieje kilka zagrożeń i skutków ubocznych, ale są one minimalne i rzadkie. Większość użytkowników nie ma żadnych działań niepożądanych, w tym zaczerwienienia lub zwiększonego stanu zapalnego. Warto jednak zauważyć, że terapia światłem LED nie powoduje oparzeń skóry i jest uważana za jeden z najbezpieczniejszych dostępnych zabiegów skórnych. Ponadto, nie spowoduje ona żadnego bólu.
Terapia światłem LED na trądzik wykorzystuje niebieskie światło, które celuje w gruczoły łojowe znajdujące się pod mieszkami włosowymi. Zabieg może zmniejszyć aktywność gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra jest mniej tłusta i mniej podatna na wypryski. Dodatkowo, niebieskie światło może zabijać bakterie wywołujące trądzik, Cutibacterium acnes. Potrzeba jednak więcej badań, aby potwierdzić efekty terapii światłem LED.
Terapia światłem LED może być stosowana samodzielnie lub jako dodatek do innych, bardziej inwazyjnych zabiegów. Niektórzy klinicyści stosują LED w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak Ultherapia, która obejmuje kontrolowane uszkodzenie skóry i równoważy szkodliwy proces zapalny poprzez stymulację odpowiedzi leczniczej skóry.
Ważne jest również, aby upewnić się, że urządzenie jest certyfikowane do użytku medycznego. Powinno ono posiadać certyfikat Europejskiej Agencji Wyrobów Medycznych (CE) i być bezpieczne w użyciu. Jeśli nie chcesz płacić salonowi za terapię LED, możesz również kupić urządzenie do użytku domowego. Urządzenia te są bardzo elastyczne i nadają się do użytku domowego.
Terapia światłem LED dla skóry jest doskonałym rozwiązaniem dla wielu powszechnych problemów skórnych. Może zmniejszyć trądzik, zapalenie skóry, egzemę, łuszczycę i matową skórę. Może nawet pomóc w gojeniu się ran i poprawić uszkodzenia słoneczne.
Podobne tematy