Czy można wykonać drenaż limfatyczny twarzy?

Czy można wykonać drenaż limfatyczny twarzy?

Kiedy masz płyn na twarzy, węzły chłonne w dolnej części twarzy są stymulowane. Pracują one nad oczyszczeniem tego płynu ruchem w dół. Pomaga to zmniejszyć opuchliznę. Może również pomóc podnieść zwiotczałe rysy twarzy i zmniejszyć zmarszczki. Tak więc, jeśli masz obwisłą twarz i chcesz czuć się bardziej odświeżony i odmłodzony, można spróbować drenażu limfatycznego twarzy.

Zmniejsza widoczną opuchliznę

Istnieje wiele korzyści z drenażu limfatycznego dla ciała i skóry. Może poprawić wygląd chorób skóry, takich jak drobne linie i zmarszczki, a także zmniejszyć worki pod oczami. Proces ten pomaga również organizmowi leczyć się poprzez poprawę krążenia. Dzięki temu więcej składników odżywczych dotrze do komórek skóry, która będzie wyglądała bardziej promiennie.

Drenaż limfatyczny to złożony system naczyń w organizmie. Biegną one równolegle do układu naczyniowego, przewodząc krew w całym organizmie. Układ limfatyczny transportuje odpady i toksyny z tkanek do węzłów chłonnych w całym organizmie. Limfa, czyli płyn limfatyczny, jest białawym płynem, który odgrywa również ważną rolę w walce z rakiem.

Przepływ limfy zależy od ciśnienia otaczających tkanek i skurczów mięśni. Gdy przepływ ten ustaje, limfa nie jest w stanie przepływać, co powoduje gromadzenie się toksyn wewnątrz tkanek. Proces drenażu limfatycznego pomaga wypłukać toksyny i zmniejsza widoczną opuchliznę.

Chociaż drenaż limfatyczny twarzy trwa dziesięć minut, rezultat jest zauważalny. Zabieg ten jest bardzo polecany dla pacjentów z opuchniętymi twarzami. Zabieg polega na leżeniu twarzą w dół i wykonywaniu lekkich ruchów pompujących i obrotowych. Uzyskana w ten sposób poprawa krążenia pomoże szybciej ustąpić obrzękowi i uciskowi. Zabieg ten można wykonać w domu, ale ważne jest, aby przestrzegać konkretnych wytycznych, aby był on skuteczny.

Drenaż limfatyczny jest zazwyczaj wykonywany przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Terapeuta będzie rozciągał skórę w kierunku przepływu limfy. Podczas zabiegu lekarz będzie masował skórę, stosując lekki ucisk. Masaż nigdy nie powinien być bolesny, ponieważ może zmiażdżyć naczynia limfatyczne i zakłócić prawidłowy drenaż płynu. Profesjonalista powinien również unikać masowania aktywnego trądziku, ponieważ może to spowodować zwiększenie stanu zapalnego i rozprzestrzenienie się bakterii.

Pomaga oczyścić toksyny z tkanek twarzy

Jeśli szukasz naturalnego środka, który pomaga oczyścić toksyny z tkanek twarzy, nie jesteś sam. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich skóra jest w rzeczywistości barierą chroniącą nas przed szkodliwymi substancjami. Bariera ta nazywana jest warstwą rogową i pomaga utrzymać młodszy wygląd i samopoczucie naszej skóry. Pomaga również blokować substancje, które powodują uszkodzenia i przedwczesne starzenie się. Jednak detoksykacja skóry to nie tylko jej oczyszczanie, ale również ochrona przed środowiskiem. Powodem jest fakt, że toksyny nie mogą opuścić naszego ciała przez skórę; zamiast tego są one usuwane przez nasze wątroby i nerki.

Pomaga podnieść zwiotczałe rysy twarzy

Drenaż limfatyczny twarzy to powszechny zabieg, który może pomóc poprawić wygląd zwiotczałych rysów twarzy. Technika ta, wykorzystująca delikatny nacisk, pomaga podnieść rysy twarzy. Masaż należy rozpoczynać od obojczyka i wykonywać go w górę palcami, knykciami i piętami. Masaż powinien być delikatny, ale zdecydowany, nie powinien powodować bólu ani dyskomfortu. Jeśli nacisk staje się zbyt duży, należy przerwać masaż.

Specjalistyczna technika masażu, drenaż limfatyczny twarzy poprawia wygląd skóry, poprawia cerę, redukuje drobne linie i zmarszczki. Pomaga również zmniejszyć worki pod oczami i cienie. Według badań z 2015 roku, zaburzona funkcja limfatyczna jest związana z obwisłymi rysami twarzy. Proces drenażu limfatycznego twarzy może być korzystny w leczeniu worków pod oczami, które mają tendencję do pogarszania się z wiekiem.

Drenaż limfatyczny jest również przydatny w leczeniu obrzęku limfatycznego, który jest nieprawidłowym obrzękiem układu limfatycznego. Pomaga on zmniejszyć widoczną opuchliznę i obrzęk u powracających do zdrowia pacjentów. Brakuje jednak badań dotyczących estetycznych korzyści płynących z drenażu limfatycznego twarzy. Niemniej jednak, w badaniu z 2015 roku stwierdzono bezpośrednią korelację między upośledzoną funkcją limfatyczną a obwisłą skórą. Odkrycie to ma implikacje dla rozwoju zabiegów zapobiegających starzeniu się.

Redukuje zmarszczki

Drenaż limfatyczny to niesamowity zabieg na zmarszczki na twarzy, który usuwa toksyny z organizmu. Poprawia również mikrokrążenie i doprowadza bogatą w składniki odżywcze krew do zewnętrznych i wewnętrznych warstw twarzy. Drenaż limfatyczny jest również skutecznym sposobem na zmniejszenie opuchlizny, ciemnych kręgów i worków pod oczami. Pomaga nawet łatwiej zasnąć i poprawia stan cery.

Podczas drenażu limfatycznego twarzy, certyfikowany praktyk delikatnie masuje twarz, rozciągając skórę w kierunku przepływu płynu limfatycznego. Masaż może obejmować stukanie, głaskanie, pocieranie i naciskanie. Niektórzy praktycy użyją również miękkich ruchów szczotkowania, aby usprawnić układ limfatyczny.

Technika ta jest nieinwazyjna, poprawia krążenie i elastyczność skóry. Może również pomóc w zmniejszeniu widoczności kręgów pod oczami. Chociaż ten rodzaj masażu twarzy może być trudny dla wrażliwych typów skóry, jest to świetny sposób na pozbycie się toksyn i zwiększenie produkcji kolagenu.

Jeśli chcesz spróbować tego zabiegu na własną rękę, powinnaś zakupić narzędzie kosmetyczne wykonane do drenażu limfatycznego twarzy. Specjalistka od urody prawdopodobnie użyje do tego zabiegu swoich palców, ale możesz też kupić niedrogie narzędzie, które jest specjalnie zaprojektowane do tego celu. Na YouTube jest wiele filmów typu “how-to”, które mogą pomóc Ci zrobić to samodzielnie.

Drenaż limfatyczny masaż twarzy polega na delikatnym ucisku i rytmicznych pociągnięciach, które pomogą w krążeniu limfy w całej twarzy. Układ limfatyczny jest częścią układu odpornościowego i przenosi odpady i płyny przez ciało. Drenaż limfatyczny masaż twarzy może pomóc poprawić zdrowie skóry i zmniejszyć ryzyko starzenia się.

Zmniejsza cellulit

Drenaż limfatyczny to naturalny proces w organizmie, który pomaga zmniejszyć cellulit. Działa poprzez wypłukiwanie toksyn z organizmu i nawadnianie komórek. Działa również poprzez wzmocnienie tkanek łącznych. Istnieje kilka zabiegów dostępnych, aby pomóc w poprawie cellulitu. Diety bogate w owoce i warzywa, umiarkowane ilości chudego czerwonego mięsa i zdrowe oleje, takie jak oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, są niezbędne w walce z cellulitem.

Tłuste ryby to dobry wybór ze względu na wysoką zawartość kwasów omega-3, które są korzystne dla skóry i mózgu. Olej zawarty w tłustych rybach wspomaga również krążenie i wzmacnia układ limfatyczny. Możesz również spróbować papai, która ma wysoką zawartość potasu. Potas pomaga zapobiegać zatrzymywaniu wody i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu limfatycznego. Beta-karoten zawarty w papai zapobiega również uszkodzeniom tkanek ciała.

Innym sposobem na pozbycie się cellulitu jest wykonanie drenażu limfatycznego na twarzy. Sesja drenażu limfatycznego twarzy może trwać nawet godzinę, ale prostą wersję tego zabiegu można wykonać w domu. Podczas sesji drenażu limfatycznego należy położyć się na brzuchu z dłońmi na brzuchu. Następnie powinieneś wcisnąć brzuch w swoje dłonie, rozciągając skórę w kierunku przepływu limfy. Proces ten należy powtórzyć pięć razy.

Regularne wykonywanie drenażu limfatycznego może być świetnym sposobem na zmniejszenie cellulitu i poprawę wyglądu skóry. Może pomóc na opuchliznę, suchą skórę i podrażnienia skóry. Wiele osób porównuje ten zabieg nawet do niechirurgicznego liftingu twarzy. Chociaż dowody potwierdzające jego skuteczność są słabe, zabieg pomaga przyspieszyć transport płynów limfatycznych. Pomaga również w eliminacji toksyn i martwych komórek, które gromadzą się w organizmie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *